لیست قیمت رنگ آلکیدی

رنگ آلکیدی، با افزودن اسید چرب به پلی استر اصلاح شده به دست می آید. اسم آلکید بیانگر ترکیب الکل و اسید های طبیعی است. نقش اسید چرب در این میان ایجاد انعطاف پذیری و خشکی در رنگ می باشد.

لیست قیمت رنگ آلکیدی

بیشترین کاربرد رنگ آلکیدی چیست؟

بیشترین کاربرد رنگ آلکیدی چیست؟ رنگ های آلکیدی در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. از کاربرد رنگ آلکیدی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  1. رنگ آمیزی سطوح فلزی: جهت رنگ آمیزی انواع فلزات، اسکلت فلزی و سوله می توانید از این نوع رنگ استفاده نمایید. از این محصول بیشتر جهت تزئین سطوح فلزی مانند ماشین آلات و سازه های فلزی استفاده می گردد.
  2.  این رنگ ها زیبایی خاصی بر روی سطوح کچ دیوار خانه ها و دیگر مناطق مسکونی ایجاد می کنند.
  3. برای رنگ آمیزی وسایل چوبی، ایده آل هستند.
  4. از این نوع رنگ ها جهت رنگ آمیزی پوشش لوازم خانگی مانند، یخچال، لباسشویی، اجاق گاز، آبگرمکن و … استفاده می کنند.
  5. از این محصول جهت رنگ آمیزی سطوح فلزی، گچی، سیمانی، چوبی و دیگر سطوح داخلی و خارجی استفاده می گردد. قیمت مناسب و تنوع رنگ بالا، این محصول را به محبوب ترین انتخاب جهت پوشش ابتدایی و نهایی سطوح فلزی، بخصوص اسکلت فلزی و سوله تبدیل کرده است.
  6. برای رنگ کردن انواع اسباب بازی ها از این نوع رنگ ها بهره می برند.
  7. برای رنگ آمیزی سطوح سیمانی نیز می توانید از رنگ های آلکیدی استفاده کنید.

از آنجایی که به راحتی قابلیت شستشو دارند، برای استفاده در سطوح داخلی مرطوب و پر رفت و آمد خانه مانند، حمام، آشپزخانه و سالن پذیرایی مناسب هستند. عمده کاربردهای این نوع رنگ، شهری، صنعتی و ساختمانی است.

مقاومت و دوام رنگ های آلکیدی

مقاومت و دوام رنگ های آلکیدی دوام رنگ های آلکیدی بالاست. این نوع از رنگ ها مقاومت بالایی در برابر سایش دارند به همین دلیل جهت استفاده در محل های پر رفت و آمد مناسب هستند.

در مقابل شرایط آب و هوایی مختلف استحکام زیادی از خود نشان می دهند و برای رنگ آمیزی سطوح بیرونی گزینه ایده آلی به شمار می آیند. اگر دمای هوای تغییر کند، مثلا اینکه به شدت گرم یا سرد شود، هیچ تغییری در ساختار این رنگ ها نخواهید دید و از ماندگاری بی نظیری برخوردارند.

در برابر رطوبت مقاومت خوبی از خود نشان می دهند. این نوع رنگ ها را می توان به آسانی تمیز نمود، به همین دلیل هیچ تغییری بر روی سطح آن نخواهید دید و به مدت طولانی تازه و براق می ماند.
این رنگ به دلیل داشتن فلزات ضد خوردگی مانند روی، سرب، فسفات از دوام بالایی در برابر محیط های اسیدی برخوردار است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.