قیمت پایین رنگ ساختمانی بی بو با کیفیت بالا

هنگام رنگ کردن ساختمان بوی رنگ پیچیده شده در محیط بسیار آزاردهنده و مضر می باشد. رنگ های بی بو با محیط زیست سازگاری دارد و هنگام استفاده بوی آزاردهنده ای ندارد و انتخاب خوبی برای نقاشی ساختمان می باشد. انواع رنگ ساختمانی بی بو با بالاترین کیفیت موجود در بازار با قیمتی مناسب توسط شرکت ما عرضه می شود. این رنگ ها عایق حرارتی بسیار مقاوم و خوبی می باشند. رنگ ساختمانی بی بو، رنگ های مختلفی دارند که رنگ نخودی آن با پوشش بسیار خوب و بهتر از نمونه های خارجی طرفدار زیادی دارد.

قیمت پایین رنگ ساختمانی بی بو با کیفیت بالا

نکات قابل توجه به هنگام خرید رنگ ساختمانی بی بو

نکات قابل توجه به هنگام خرید رنگ ساختمانی بی بو تمام رنگ های ساختمانی برای استفاده به یک حلال نیاز دارند که این حلال ها با رنگ ترکیب می شوند و برای رنگ آمیزی آماده می شوند. رنگ های روغنی با محصولاتی مانند تینر مخلوط می شوند و این باعث می شود بوی نامطبوعی هنگام نقاشی بوجود آید که برای محیط زیست و سلامتی انسان بسیار ضرر دارد. برخی از رنگ ها نیاز به حلال خاصی ندارند و با آب حل می شوند و برخی دیگر مانند مولتی کالر هم به صورت آماده در بازار وجود دارد و نیاز به حلال خاصی ندارد، این رنگ ها بوی خیلی کمی دارد. اگر به دنبال خرید رنگ های بدون بو هستید رنگ پلاستیک، رنگ اکرلیک، رنگ مولتی کالر و پوشش دیواری بلکا جزو رنگ های بدون بو هستند. در واقع باید بدانید رنگ های ساختمانی بدون بو، کاملا بدون بو نیستند ولی بوی آزاردهنده و نامطبوع آن بسیار کمتر از رنگ های دیگر می باشد.

هنگام خرید رنگ برای ساختمان باید ابتدا رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید و انتخاب رنگ نیز متناسب با فضایی که می خواهید رنگ کنید باشد. پس از انتخاب رنگ به روش رنگ زدن نیز باید توجه شود زیرا هر مدل رنگی برای یک روش رنگ زدن مناسب می باشد. سپس به دنبال یک برند معتبر برای خرید یک رنگ باکیفیت بدون بو باشید.

اگر قصد رنگ کردن اتاق کودک و یا افراد سالمند و یا بیمارهای تنفسی را دارید بهتر است از رنگ های بدون بو استفاده کنید. رنگ های ساختمانی بدون بو انواع مختلفی دارند. پرکاربردترین و مهم ترین آن رنگ های پایه سنگ آهک، پایه شیر و خاک رس هستند که کاربردهای مختلفی دارند. مثلا برای دیوارهای خارجی از رنگ های آهکی استفاده می شود.

برای رنگ آمیزی داخل ساختمان می توان از رنگ های بدون بو مثل رنگ مولتی کالر، بلکا و رنگ اکریلیک استفاده کرد که در اینجا توضیحاتی مختصر درباره آن ها می دهیم:

  • رنگ اکریلیک: این رنگ قابلیت شستشو دارد و برای رنگ آمیزی سطوح چوبی وفلزی هم استفاده می شود.
  • رنگ بلکا: این نوع پوشش از ترکیبات سلولزی ساخته شده و هیچ گونه بویی در محیط ایجاد نمی کند.
  • رنگ مولتی کالر: این رنگ نیازی به رقیق کننده ندارد قابلیت شستشو نیز دارد.

مختصری درباره مشکلات تولید رنگ ساختمانی بی بو

مختصری درباره مشکلات تولید رنگ ساختمانی بی بو

هنگام شروع به رنگ آمیزی منزل بیشترین نگرانی افراد درباره بوی رنگ می باشد. رنگ های بدون بو این مشکل را حل کرده و بوی کمی دارد که آن هم با استفاده از تهویه مناسب از بین می رود. سازندگان رنگ های بدون بو فرمول خاصی برای تهیه این نوع رنگ ها دارند. برای تهیه فرمولاسیون تهیه رنگ به اطلاعاتی نیاز است مانند: نحوه خشک شدن، شرایط مصرف، شرایط کاربرد، قیمت و غیره.

برخی از فرمول های ساخت رنگ های بدون بو نیاز به موادخاص و کم یابی دارد که برای تهیه این مواد اولیه مشکلاتی بر سر راه تولیدکنندگان است که به دلیل تحریم و گران بودن برخی مواد، تولیدکنندگان آن را به سختی پیدا می کنند و یا مجبورند از فرمول های دیگری برای ساخت رنگ بدون بو استفاده کنند. اگر فرمولاسیون به صورت فنی و درست نباشد ممکن است در زمان اجرای انبوه نتایج متفاوتی را داشته باشد و در خصوصیات فیزیکی و شیمیایی رنگ اثر بگذارد بنابراین بهتر است طبق فرمول درست و کارشناسی شده و فنی، تولید رنگ های بدون بو انجام گیرد.

میزان سهم ایران از صادرات رنگ ساختمانی

میزان سهم ایران از صادرات رنگ ساختمانی

صنعت رنگ در ایران از جمله صنعت های پیشرفته می باشد که در بازارهای خارجی نیز جایگاه خوبی پیدا کرده است. رنگ ایران را می توان از پیش رو ترین صنایع پیشرفته داخلی محسوب کرد. تنوع رنگ و کیفیت بالا این محصولات در حدی است که با محصولات اروپایی رقابت می کند. این صنعت یکی از راه های ارزآوری و راه های کسب درآمد برای کشور می باشد و با توجه به تعداد کم تولیدکنندگان رنگ و مصرف زیاد آن در صنایع مختلف، صادرات رنگ یکی از سودآورترین صادرات ها می باشد.

جایگاه کشور ایران در صادرات رنگ ساختمانی در حال حاضر با توجه به کیفیت بالای این محصول و رعایت استانداردهای جهانی، بسیار ناچیز است و انتظار می رود با توجه به نیاز زیاد این محصول در سطح جهان تقاضای زیادی برای آن باشد. در حال حاضر کشور آلمان رتبه اول را در صادرات رنگ به خود اختصاص داده و پس از آن کشورهای آمریکا، ایتالیا، هلند و فرانسه به ترتین در جایگاه های دوم تا پنجم قرار دارند. صادرات این محصول از ایران بیشتر به کشورهای افغانستان، عراق، تاجیکستان، قزاقستان و ترکمنستان انجام می شود. میزان صادرات رنگ های ساختمانی ایران در در سال مبلغی حدود 100 میلیون دلار می باشد که این مبلغ در واقع نصف ظرفیت واقعی صادرات می باشد. این صنعت در ایران پتانسیل آن را دارد که بتواند سالانه بیش از 200 میلیون دلار ارز آوری برای کشور داشته باشد. دلیل صادرات کم ایران، تحریم ها و نوسانات شدید قیمت ها می باشد که راه را برای تولید محصول و صادرات آن دشوار می کند.

مراکز تولید انواع رنگ ساختمانی بی بو در ایران

مراکز تولید انواع رنگ ساختمانی بی بو در ایران امروزه برای حفاظت از محیط زیست و سلامت انسان ها از رنگ هایی استفاده می شود که در فرمول ساخت این رنگ ها هیچ گونه مواد آلاینده بنزینی و نفتی ندارد و این رنگ ها عاری از هر مواد آلاینده و مضر و خلال های نفتی می باشند، از این رو این رنگ ها هیچ گونه بوی نامطبوعی ندارد و برای استفاده در ساختمان بیمارستان ها، مهد کودک ها و مراکز سالمندان بدون جابجایی افراد مناسب می باشد زیرا ایجاد هیچ گونه حساسیتی نمی کند.

در کشور ایران مراکز مختلفی رنگ های ساختمانی بدون بو را تولید می کنند که کیفیت های خوبی دارند. شما عزیزان می توانید در بورس ها و مراکز فروش رنگ انواع آن را مشاهده کرده و برند مدنظر خود را انتخاب کرده و خریداری نمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.