شما می توانید با خوردن عناب حامله شوید!

اسیدهای تری ترپنیک به عنوان مواد فعال برای اثر بر فعالیت های ضد التهابی و ضد سرطانی در نظر گرفته شدند، علاوه بر این، اسید بتولینیک و جوجوبوزید B می‌توانند اجزای فعالی باشند که اثرات مفیدی بر سیستم قلبی عروقی نشان می‌دهند.

شما می توانید عناب تازه در مشهد را با لینک موجود در این سایت برای خود تهیه و استفاده کنید همانطور که می دانید عناب از خواص بسیار زیادی برخوردار است.

در طب گیاهی چینی، عناب را به عنوان چایی تهیه می کردند که برای مقابله با بی خوابی استفاده می شد. در واقع، عناب باعث افزایش زمان خواب ناشی از پنتوباربیتال و کاهش حرکت آزاد در موش ها می شود.

در حمایت از این موضوع، پنگ و همکاران گزارش داد که دانه ی Z. jujuba زمان خواب ناشی از هگزوباربیتال را در موش طولانی کرد و فعالیت حرکتی را در موش کاهش داد.

علاوه بر این، عناب با افزایش اولین بار ورود، و همچنین کل تغییر و زمان صرف شده در محفظه سفید تست سیاه و سفید، دارای اثر ضد اضطراب است.

علاوه بر این، فلاونوئیدها و ساپونین های موجود در دانه Z. jujuba اثرات آرام بخش و خواب آور از خود نشان دادند که باعث کاهش قابل توجه زمان راه رفتن و توانایی حرکت هماهنگ موش شد و به طور قابل توجهی زمان خواب آن را طولانی کرد.

Jujuboside A، یکی از ساپونین های دانه Z. jujuba، بیان زیر واحدهای گیرنده GABA را در نورون های هیپوکامپ موش صحرایی تحریک کرد [۳۶] و اختلالات رفتاری مدل زوال عقل موش ناشی از Aβ۱-۴۲ [۳۷] را بهبود بخشید.

عصاره متانولی و اولآمید عناب اثر فعال سازی بر کولین استیل ترانسفراز (ChAT) نشان داد، در همین حال، اولئامید برای کاهش فراموشی ناشی از اسکوپولامین در موش، یک مدل مفید in vivo برای بیماری آلزایمر [۲۶] مشخص شد.

گزارش شده است که عناب یادگیری و حافظه را در مدل موش تخمدان برداشته شده بهبود می بخشد و اثر آن ممکن است به دلیل افزایش استروژن در خون و همچنین سطوح اکسید نیتریک و استیل کولین در مغز باشد.

علاوه بر این، عصاره هیدروالکلی عناب نیز دارای اثر ضد تشنج و بهبود اختلالات شناختی ناشی از تشنج در موش صحرایی است . عصاره دانه Z. jujuba اثر امیدوارکننده‌ای در بهبود حافظه در موش‌های مبتلا به اختلالات بازیابی حافظه ناشی از الکل نشان داد و ممکن است تا حدی به بهبود ظرفیت یادگیری کمک کند.

مطابق با گزارشات فوق، عناب دارای اثرات ترمیم کننده بر حافظه و اختلال یادگیری ناشی از ضایعه الکتریکی دو طرفه هسته بازالیس Meynert در موش صحرایی گزارش شده است . علاوه بر این، عصاره عناب دارای ۱% cAMP دارای عملکرد ضد افسردگی در مدل حیوانی است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.