جدیدترین رنگ پلاستیکی در بازار

رنگ آمیزی ساختمان یکی از کارهای لذت بخش دنیاست. ساختمان پس از رنگ شدن روح تازه ای می‌گیرد. رنگ‌های ساختمانی تنوع زیادی دارند. اگر حرفه ای باشید پس حتما تا به حال نام رنگ پلاستیکی به گوشتان خورده است. برای آشنایی و خرید انواع رنگ پلاستیکی جدید این مطلب را دنبال کنید.

جدیدترین رنگ پلاستیکی در بازار

شرایط نگهداری از رنگ پلاستیکی در منزل

شرایط نگهداری از رنگ پلاستیکی در منزل

یکی از قدیمی ترین رنگ‌های ساختمانی رنگ‌های پلاستیکی هستند که برای رنگ آمیزی ساختمان کاربرد بسیاری هم دارد.

اگر برای خرید این رنگ‌ها اقدام کنید خواهید دید که در کیفیت‌های مختلفی در بازار موجود است. در واقع رنگ‌های پلاستیکی در دو نوع تمام پلاستیک و نیم پلاستیک تولید می‌شود. نوع تمام پلاستیک آن کیفیت بهتری دارد. اما نوع نیم پلاستیک هم با میزان مرغوبیت‌های درجه 1، درجه 2 و غیره به وفور در بازار موجود است.

این رنگ‌ها قابلیت حل شدن در آب را دارند و چون حلال آن‌ها مواد نفتی نیست بوی آزار دهنده هم ندارند. برای خشک شدن به زمان زیادی احتیاج ندارند و به سرعت خشک می‌شوند.  به آسانی می توان با آن رنگ آمیزی را انجام داد.  به طور کلی ویژگی‌های مثبت زیادی دارند. البته این رنگ‌ها قابلیت شستشو ندارند و همچنین در برابر اشعه ی خورشید دچار آسیب می‌شوند؛ ولی ارزان هستند (البته نسبت به سایر رنگ‌های ساختمانی) به همین دلیل نمی‌شود از آن‌ها به راحتی چشم پوشی کرد. رنگ کاران از آن برای رنگ آمیزی سقف‌ها استفاده می‌کنند.

اما نکته دیگری که شاید بهتر باشد در مورد این رنگ‌ها بدانید اصول نگه داری از آن‌ها در خانه است. ممکن است بعد از رنگ آمیزی، مقداری از رنگ هایتان باقی بماند و بعدا به آن احتیاج پیدا کنید. برای نگهداری از رنگ پلاستیکی لازم است موارد زیر رعایت شود:

  • رنگ‌های پلاستیکی حساسیت بالایی دارند.
  • در حین رنگ آمیزی دقت شود که گرد و غبار وارد قوطی رنگ نشود.
  • درب قوطی را به مدت طولانی باز نگذارید زیرا رنگ داخل آن سفت می‌شود و دیگر قابل استفاده نیست.
  • پس از اتمام کار درب قوطی رنگ‌ها را به خوبی بسته و از عدم ورود هوا به داخل آن اطمینان حاصل کنید.
  • بهتر است قوطی‌های رنگ را در یک محیط با شرایط دمایی معتدل قرار دهید یعنی زیاد سرد و زیاد گرم نباشد؛ زیرا رنگ‌ها در این دماها خراب می‌شوند. محدوده دمایی مناسب 5 تا 35 درجه سانتی گراد است.
  • همچنین آن‌ها را بر روی سطوح بتنی و یا کاشی قرار ندهید.
  • دور از نور مستقیم آفتاب نگه داری شود.

خرید رنگ پلاستیکی از تولیدکنده داخلی

خرید رنگ پلاستیکی از تولیدکنده داخلی

امروزه شرکت‌های بسیاری در داخل کشور در زمینه ی تولید انواع رنگ‌های ساختمانی به ویژه رنگ پلاستیکی فعالیت دارند. الوان، پارس بهار، سحر و … برندهای معروف رنگ در داخل کشور هستند. احتمالا این نام‌ها برای شما هم آشنا باشد.

جالب است بدانید که تولیدات برخی از این شرکت‌های داخلی به لحاظ کیفیت با برندهای وارداتی به خوبی قابل مقایسه است. بنابراین چه خوب است که هنگام خرید رنگ‌های ساختمانی، این نکته در نظر گرفته شود.

همانطور که گفته شد رنگ‌های پلاستیکی با درجه‌های کیفی مختلف در بازار موجود است بنابراین قیمت آن‌ها نیز متفاوت است؛ البته قیمت رنگ‌های پلاستیکی با توجه به فاکتورهای دیگری نیز تعیین می‌شود.

جهت آگاهی از آخرین لیست قیمت رنگ‌های پلاستیکی می توان سری به اینترنت زد!

خرید رنگ پلاستیکی به راحتی به صورت اینترنتی ممکن است؛ به این ترتیب می توان انواع برندهای داخلی را نیز به خوبی بررسی نمود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.