تولیدی مرغوب ترین رنگ ساختمانی پایه آب

رنگ ساختمانی پایه آب نوعی از انواع رنگ ها هستند که به دلایل فراوان مورد استفاده گسترده قرار گرفته اند. با ما همراه باشید تا با کاربرد رنگ ساختمانی آشنا شوید.

تولیدی مرغوب ترین رنگ ساختمانی پایه آب

کاربرد رنگ ساختمانی پایه آب چیست؟

کاربرد رنگ ساختمانی پایه آب چیست؟ برای درک این مطلب که چرا رنگ های بر پایه آب به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرند بهتر است اول انواع رنگ ها را بشناسیم.

به طور کلی رنگ های مورد استفاده در ساختمان به انواع زیر تقسیم می گردند :

  1. رنگ های اکریلیک یا لاتکسی
  2. رنگ های آلکایید  یا روغنی

۱- رنگ های اکریلیکی یا لاتکسی : رنگ اکریلیک یا همان رنگ پایه آب رنگ هایی هستند که  در آب حل می شوند و برای رقیق سازی رنگ از آب استفاده می شود. چرا که پایه این رنگ ها آب است. این نوع از رنگ ها زود خشک می شوند و به همین خاطر معمولا در سطوح و پروژه هایی که سرعت در کار مهم است ، همواره نقش اول را بازی می کنند. رنگ های پایه آب بدون بو هستند و نیازی نیست تا مدت زیاد زمانی سپری شود تا بو و اثر آنها از بین برود. برای شستشوی آنها کافی است یک دستمال مرطوب را روی سطح رنگ شده توسط رنگ های پایه آب بکشید و به آرامی بچرخوانید تا به راحتی تمیز شوند. البته باید مراقب باشید که روی آن شلنگ آب نگیرید و به شدت آن را دستمال نکشید تا اثر رنگ روی دیوار مخدوش نشود.

رنگ های بر پایه آب خیلی راحت آماده می شوند و برای آماده سازی آنها نیازی به خرید حلال هایی چون تینر و نفت ندارید و خیلی سریع با قلمو یا غلطک های دستی و یا با پمپ های رنگ می توانید دیوار را رنگ کنید.

۲– رنگ های لاتکسی یا روغنی :حلال یا پایه این نوع از رنگ ها مواد نفتی چون تینر و نفت است. شما برای شروع به کار باید پس از تهیه مواد حلال آن را با رنگ روغنی مخلوط نمایید تا به اندازه کافی رقیق گردد. رنگ آمیزی اشتباه در رنگ های روغنی به آسانی قابل تصحیح نیست و باید در رنگ آمیزی دقت نمایید. رنگ های روغنی دیر خشک می شوند و باید برای خشک شدن آن و از بین رفتن بوی تینر و یا حلال آن گاهی بیش از یک هفته صبر کنید.

حسن رنگ های با پایه روغن این است که این گونه رنگ ها طول عمر بیشتری دارند و می توانید به راحتی و با هر شوینده ای انها را پاک کنید.

عرضه رنگ ساختمانی پایه آب ارزان

عرضه رنگ ساختمانی پایه آب ارزان در ابتدا باید بدانید که خوشبختانه رنگ های پایه آب ارزان تر از رنگ های روغنی هستند و رنگ آمیزی با رنگ های روغنی نیز نیاز به تخصص خاصی ندارد و اگر زیر سازی شما خوب باشد می توانید خودتان به رنگ آمیزی اقدام نمایید.

بازار عرضه رنگ در کشور ایران ، به دلیل اینکه انواع رنگ ها در کشور تولید می گردد بازار خوبی است و معمولا قیمت ها مناسب و کیفیت ها نیز قابل قبول است.

همانطور که گفتیم قیمت رنگ های اکریلیک یا پایه آب ارزان تر بوده و شما با کمی گشت زنی در بازارهای تخصصی رنگ و ابزار معمولا می توانید رنگ مورد نیاز خود را خریداری نمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.