توزیع رنگ ساختمانی عایق حرارت

در گذشته به دلیل ارزانی انرژی مردم کمتر به فکر صرفه جویی در مصرف آن بودند. اما امروزه با توجه به گرانی تعرفه های مصرف، راه حل های بسیاری جهت استفاده بهینه از انرژی پیشنهاد می شود. یکی از این پیشنهادات استفاده از رنگ عایق حرارت می باشد. رنگ ساختمانی عایق حرارت جزء کم ضخامت ترین عایق های حرارتی به شمار می روند.

توزیع رنگ ساختمانی عایق حرارت

فواید رنگ عایق حرارتی ساختمان

فواید رنگ عایق حرارتی ساختمان  این رنگها در نمای داخلی و خارجی قابل استفاده هستند. اجرای این نوع رنگ ساده می باشد.
ذرات نانوی موجود در این نوع رنگ عایق، بخشی از طیف تابش و بازتابش نور خورشید را به خود جذب می کنند و اجازه ی عبور بخشی از حرارت خورشید را نمی دهند، به این ترتیب مانع از گرم شدن شدید می شوند و مانند عایق عمل می کنند.
کاربرد های رنگهای عایق حرارتی عبارت اند از:

  •  رنگ آمیزی و عایق دیوارها سقف و کف
  • اتاق های زیر شیروانی
  • اتاق های فنی و کنترل، کانال تهویه هوا

آیا رنگ عایق واقعا کار می کند؟
مطالعات نشان می دهند با توجه به این که این نوع رنگ شیوه ی مناسبی برای جلوگیری از حرارت می باشد و متفاوت از عایق کاری های سنتی است بنابراین واقعا مانند عایق در ساختمان عمل خواهد کرد. این نوع رنگ در آب و هوای گرم سد حرارتی ایجاد کرده و باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود زیرا حرارت خورشید کمتر به داخل خانه نفوذ می کند. یک رنگ عایق به صورت دوطرفه عمل می کند، چراکه در دو طرف دیوار نقاشی می شود و از دو طرف گرما را منعکس می کند. مثلا در دیواره ی بیرونی گرمای خورشید(نور مستقیم خورشید) از سطح بیرونی منعکس می شود. همچنین گرمای درون خانه در زمستان به سمت داخل منعکس و بازتاب می شود، که میتواند گرمای منابعی چون شومینه، بخاری یا رادیاتور باشد.

برخی از رنگهای حرارتی بر حسب سفارش مشتری در دماهای مختلف عرضه می شوند از کاربرد آنها میتوان به  : استفاده در نما های ساختمان، پشت بام ها و… اشاره کرد. این رنگ ها با کمک فناوری نانو عایقی در برابر صدا و رطوبت نیز ایجاد می کنند و همچنین از رشد کپک و قارچ در سطوح جلوگیری میکنند.

قیمت رنگ ساختمانی عایق حرارت عمده

قیمت رنگ ساختمانی عایق حرارت عمده این رنگها به صورت عمده و خرده  و با قیمت های متفاوت در سایت ها و مراکز فروش رنگ کشور در دسترس هستند.
قیمت رنگ ساختمانی عایق حرارت به نسبت کاربرد آن مناسب است.
همانطور که می دانید رنگ ساختمانی عمده دارای قیمت مناسبتری است پس اگر به دنبال تهیه آن با قیمت مناسب تر هستید بهتر آن را به صورت عمده خریداری کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.