با روغن زیتون فرابکر طارم می توانید آرایشتان را پاک کنید!

روغن زیتون یک ماده غذایی کاربردی است که علاوه بر سطح بالایی از اسیدهای چرب تک غیراشباع، حاوی چندین ترکیب جزئی با خواص بیولوژیکی است. شناخته شده ترین ترکیبات جزئی روغن زیتون، ترکیبات فنلی هستند که عمدتاً در روغن زیتون بکر وجود دارند.

ترکیبات فنلی روغن زیتون فرابکر طارم با محتوای آنها در روغن زیتون تجویز شده به صورت مستقیم وابسته به دوز در انسان در دسترس هستند. ترکیبات فنلی روغن زیتون در مایعات بیولوژیکی عمدتاً به صورت مزدوج وجود دارد.

در کارآزمایی‌های تصادفی‌سازی شده و کنترل‌شده انسانی، روغن‌های زیتون غنی از ترکیبات فنلی نشان داده‌اند که از آسیب اکسیداتیو و التهاب محافظت می‌کنند و مقدار کلسترول انتقال‌یافته توسط لیپوپروتئین با چگالی بالا و همچنین کیفیت لیپوپروتئین را بهبود می‌بخشند.

در اینجا، ما جدیدترین دانش به روز را در مورد فراهمی زیستی ترکیبات فنلی روغن زیتون و اثرات زیست فعال آنها در انسان خلاصه می کنیم.

روغن زیتون، یکی از مواد غذایی اصلی در مناطق گرمتر اطراف دریای مدیترانه، اکنون در سراسر اروپا، ایالات متحده آمریکا، ژاپن و استرالیا محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

روغن زیتون اغلب با روغن دانه و روغن باقی مانده زیتون ( تفاله زیتون، هسته زیتون یا روغن پوسته زیتون) تقلب می شود. روغن استری شده، که با استری کردن مجدد روغن زیتون با عیار پایین یا صابون روغن زیتون بدست آمده از پالایش قلیایی تهیه می شود، برای تقلب در محصولات روغن زیتون نیز استفاده شده است. یک بررسی در سال ۱۹۸۲ در ایالات متحده نشان داد که بسیاری از محصولات روغن زیتون (وارداتی یا تولید محلی) حاوی روغن پوسته زیتون، روغن های استری شده و روغن دانه هستند.

قانون اروپا برای ویژگی های روغن زیتون که در سال ۱۹۹۱ صادر شد (و از آن زمان بارها اصلاح شد) ابزار مهمی در برابر تقلب های پیچیده است، آخرین موارد گزارش شده از تقلب در روغن زیتون بکر مواردی است که در آن از روغن زیتون با عیار پایین (ضعف شده یا بوی بد ملایم) یا روغن های دیگر با ترکیب مشابه (روغن فندق، روغن اولئیک بالا- آفتابگردان) استفاده شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.